W gabinecie stomatologicznym są o wiele ważniejsze rzeczy niż kątnice, lusterka czy piaskarki. Każdy zabieg medyczny musi być przeprowadzony w sterylnych warunkach, w stu procentach bezpiecznych dla lekarza i pacjenta. Hurtownie stomatologiczne oferują cały arsenał środków higieny i ochrony osobistej – wystarczy przejrzeć asortyment, by przekonać się o jak wiele musi zadbać dentysta!

Hurtownie stomatologiczne – dezynfekcja i sterylizacja

Za sprawą pandemii poznaliśmy temat dezynfekcji bardzo blisko. Dla branży medycznej niewiele jednak zmieniło się w tej kwestii – dezynfekcja i sterylizacja u stomatologa to rutynowy element dnia pracy. Podstawowe preparaty do dezynfekcji powierzchni – płyny i spreje – oraz przeznaczone do dezynfekcji rąk roztwory i płyny od zawsze znajdują się w gabinetach ni są zamawiane w dużych ilościach, np. na stronie https://mixdent.pl/pl/85-preparaty-do-dezynfekcji

Hurtownia stomatologiczna zaopatrza gabinety także w środki do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych trzema metodami – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną. Narzędzia stomatologiczne wkłada się do wanny do dezynfekcji, a roztwór biobójczy bezlitośnie rozprawia się z drobnoustrojami oraz ich formami przetrwalnikowymi.

Niezwykle ważna dla bezpieczeństwa pacjenta jest także sterylizacja narzędzi wielorazowych, wchodzących w kontakt z krwią i innymi wydzielinami. Sterylizacja jest procesem jeszcze bardziej zabójczym dla drobnoustrojów, polega bowiem na całkowitym wyeliminowaniu drobnoustrojów i przetrwalników – wyjałowieniu. Hurtownie stomatologiczne poza preparatami chemicznymi zapewniają akcesoria do przechowywania narzędzi, takie jak torebki samozamykające się oraz rękawy do sterylizacji.

Hurtownia stomatologiczna a środki ochrony osobistej 

Podczas przeprowadzania zabiegów stomatologicznych lekarz ma ciągły kontakt z wydzielinami – jest to nie tylko nieprzyjemne, ale samo w sobie niebezpieczne. Przez krew, ślinę i inne wytwarzane w organizmie płyny przenosi się cała masa chorób. Hurtownia stomatologiczna musi więc zapewniać kompleksowe zaopatrzenie w środki ochrony osobistej. Maseczki jednorazowe oraz przyłbice to podstawa, nie obędzie się także bez okularów stomatologicznych. Okulary stomatologiczne gwarantują komfort pracy – miękkie oprawki i lekkość szkieł to ich nieodłączne cechy – ale i ochronę oczy przed ,,wszystkim co pryska”, od wydzielin po lekarstwa.

Stomatolog cały czas pracuje w rękawiczkach jednorazowych – bez nich nie weźmie sprzętu w dłoń. Rękawiczki bezpudrowe oraz warianty z pudrem wylewają się z szafek w każdym gabinecie, można je zamówić na stronie https://mixdent.pl/pl/20-akcesoria! Wybór podyktowany jest zwykle po prostu osobistymi preferencjami. Rękawice z pudrem łatwiej się zakłada, co ważne gdy rękawice trzeba ciągle wymieniać. Niestety pozostawiają na dłoniach nieprzyjemną warstwę. Nowoczesne bezpudrowe modele na szczęście niewiele ustępują pudrowym pod względem komfortu zakładania.

Stomatolog do pracy zakłada także czepek i fartuch. Latające kosmyki to nic przyjemnego ani higienicznego, a fartuch ma oczywiście osłonić zwykłe ubranie.

Hurtownie stomatologiczne – higiena przy zabiegu

Hurtownie stomatologiczne pod względem zaopatrzenia w waciki imponują bardziej niż drogerie. Podczas zabiegów dentysta używa takich rzeczy jak pampersy policzkowe, wałki ligniny i rozmaite kompresy. Poza miękkimi, chłonącym wydzieliny środkami w hurtowni dentystycznej znajdziemy jednorazowe końcówki do ślinociągu, podczas zabiegu odprowadzającego nadmierną ilość tej substancji. To niezbędne zarówno dla higieny, jak i komfortu pracy.

Bezpieczeństwo to nie tylko bezwzględna higiena, sterylizacja narzędzi i ochrona osobista. By zabieg odbył się bez komplikacji dentyści zawsze wybierają najwyższej klasy narzędzia stomatologiczne. Hurtownie stomatologiczne imponują pod względem szerokości oferty, pokazując laikom jak skomplikowaną dziedziną jest leczenie zębów!

Kategorie: Stomatologia