W ciągu kilku ostatnich lat bardzo dużą popularność zyskała naturalna pielęgnacja, zarówno twarzy, ciała, jak i włosów. Powoli zaczynamy więc rezygnować z drogeryjnych specyfików, które w swoim składzie posiadają wiele chemicznych substancji. Coraz śmielej sięgamy za to po kosmetyki naturalne czy wegańskie. Czasem jednak zapominamy, że wszystko to, co najlepsze dla naszej urody, znajdziemy… w swojej kuchni. Sprawdźmy zatem, jak wykorzystać oleje zimnotłoczone do pielęgnacji włosów!

Oleje zimnotłoczone i ich wpływ na nasze włosy

Olej słonecznikowy na włosy działa lepiej niż niejedna maska czy odżywka. Tłuszcz ten posiada bowiem właściwości silnie nawilżające oraz dogłębnie regenerujące. Aplikując go na zwilżone pasma, sprawimy, że te staną się jedwabiście gładkie i mniej podatne na zniszczenia. Dodatkowo uchronimy kosmyki przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak np. promieniowanie UV. W przypadku włosów bardzo łamliwych najlepiej sięgnąć jednak po olej lniany. Przechowywanie takiego produktu ma jednak bardzo duże znaczenie. Pamiętajmy, by trzymać go w ciemnej szklanej buteleczce, z dala od źródeł światła. Dzięki temu zachowa świeżość i dostarczy naszym kosmykom wiele cennych substancji. 

Jak aplikować olej na włosy?

Kilka kropel oleju najlepiej zaaplikować po każdym umyciu włosów. Pamiętajmy jednak, by kosmyki były lekko zwilżone. W ten sposób produkt zyska większą moc działania. Dodatkowo naturalne tłuszcze warto dodawać do ulubionych odżywek czy masek. Na bazie oleju możemy przygotować także samodzielnie preparat do pielęgnacji włosów. Wystarczy, że wymieszamy tłuszcz np. z rozdrobnionym bananem, miodem czy jogurtem.