Większość z nas odwiedzała gabinety stomatologiczne w dzieciństwie. Zazwyczaj właśnie przez takie wizyty będąc dorosłymi obawiamy się leczenia zębów w klinikach dentystycznych. Już sam dźwięk wierteł słyszany z poczekalni wywołuje w nas dreszcze oraz chęć jak najszybszego opuszczenia kliniki. Jednakże z bólem zęba nie wygramy. Najlepszą metodą na pozbycie się go jest udanie się do dentysty, który wyleczy bolącego zęba. Jednakże, czy należy bać się wizyty u dentysty? Sprawdź!

Wywiad i badanie

Udając się na pierwszą wizytę, z pewnością nie mamy się czego obawiać. Niezwykle rzadko zdarza się, że lekarz decyduje się podjąć leczenia tuż po przybyciu pacjenta do kliniki. Zwykle podczas takiego spotkania, lekarz przeprowadzi z nami wywiad, zbada stan jamy ustnej oraz zęba, a także zleci wykonanie zdjęcia pantomograficznego. Następnie umówi nas na kolejną wizytę, na której obejrzy RTG naszych zębów.

Przystąpienie do leczenia

Jeśli już wykonaliśmy zdjęcie panoramiczne zębów, konieczne jest umówienie się na wizytę w gabinecie stomatologicznym lub stawienie się w terminie, który ustaliliśmy wcześniej. Wówczas, po obejrzeniu zdjęcia, lekarz podejmie decyzję dotyczącą leczenia. Może nawet rozpocząć je już w trakcie tej wizyty. Warto jednak wiedzieć, że jeśli nie będzie to skomplikowany zabieg, dentysta może zastosować substancję znieczulającą tylko błonę śluzową i skórę, jaką jest Lignocainum Jelfa żel. W sytuacji, gdy zabieg, który musi wykonać lekarz będzie bardziej skomplikowany, z pewnością zastosuje spray Lidocain Egis, który zapobiegnie bólowi związanemu z podaniem właściwego znieczulenia, czyli Lignocainum. Tak więc jak widać, obecnie nie musimy się obawiać wizyty u dentysty, ponieważ stomatolog ma do dyspozycji szereg środków znieczulających o rozmaitych właściwościach.

Kategorie: Stomatologia