Wiele osób uważa, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie. Na szczęście jest to nieprawda. Warto jednak pamiętać, że nieumiejętne usuwanie lakierów może doprowadzić do poważnego uszkodzenia płytki. Preparaty hybrydowe należy więc zdejmować w odpowiedni sposób. Jaki? Sprawdź!

Pilniczek do paznokci

Hybrydy Indigo najłatwiej ściągnąć przy pomocy pilniczka o odpowiedniej gradacji. Najlepiej sprawdzi się ten oznaczony stopniem 100/180. Dzięki niemu usuniemy wszelkie produkty do stylizacji paznokci. Pilniczek poradzi sobie bowiem także z żelem czy akrylem. Warto jednak pamiętać, by nie przepiłować swojej płytki. Dobrze jest więc spiłować lakiery kolorowe, lecz zostawić odrobinę bazy na paznokciu. Zapobiegniemy dzięki temu ich zniszczeniu.

Frezarka do paznokci

Wiele kobiet uwielbia aplikować na paznokcie różnego typu ozdoby. Jedną z najpopularniejszych firm produkujących takie „świecidełka” jest Indigo. Pyłek do paznokci zejdzie jednak z naszej płytki bez większych problemów. Trudności mogą pojawić się w przypadku np. przyklejanych cyrkonii. W takiej sytuacji niezawodna okazuje się frezarka Indigo. Urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze, dlatego nadaje się także do użytku domowego.

Aceton i waciki

Najpopularniejszy sposób na usunięcie lakierów hybrydowych to oczywiście rozpuszczenie ich w acetonie. Najpierw dobrze jest jednak spiłować top nabłyszczający. Następnie wystarczy namoczyć waciki w „zmywaczu” i przyłożyć je do naszej płytki. Aby wata przylegała do paznokci, warto obwinąć ją folią aluminiową. Po 15 minutach możemy zdjąć „opatrunek”, delikatnie usunąć resztki stylizacji i gotowe!