Większość kobiet odwiedzając sklep kosmetyczny, zwraca uwagę na wielobarwne pyłki, dzięki którym jesteśmy w stanie wyczarować efekty holo na naszych paznokciach. Jedną z najpopularniejszych ozdób tego typu jest mieniący się w słońcu Indigo Chameleon. Jak jednak nakładać na paznokcie wszelkiego rodzaju pyłki? Sprawdź!

Dokładne przygotowanie płytki paznokcia

Manicure z wykorzystaniem pyłków jest niezwykle prosty do wykonania. Wystarczy odpowiednio przygotować swoje paznokcie. W pierwszej kolejności należy usunąć resztki poprzedniej stylizacji oraz dokładnie wyciąć skórki. Następnie warto zmatowić oraz odtłuścić płytkę, używając do tego bloczku polerskiego, cleanera oraz wacików bezpyłowych. Po przygotowaniu paznokci, należy nałożyć na nie cienką warstwę bazy oraz lakier hybrydowy w wybranym przez nas kolorze. Preparaty muszą być jednak dokładnie utwardzone.

Aplikacja pyłków na lakier hybrydowy

Kolorowy lakier hybrydowy utwardzony, więc co teraz? Wystarczy jedynie przy pomocy pacynki bądź palca, wetrzeć w powierzchnię paznokcia odrobinę pyłku. Przed zabezpieczeniem stylizacji upewnijmy się jednak, czy ozdobna została dokładnie zaaplikowana w okolicach skórek oraz krawędzi płytki. Dzięki temu otrzymamy idealną jednolitą taflę.

Utrwalenie stylizacji topem nabłyszczającym

Stylizacja z wykorzystaniem pyłków jest już niemalże gotowa. Na samym końcu, warto jednak pamiętać o jej dokładnym utrwaleniu. Najlepiej sprawdzi się do tego top nabłyszczający. Nakładając go na paznokcie, należy pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Dzięki temu pyłki nie będą się ścierać.