Wiele osób decyduje się połączyć w jednym lokalu salon fryzjerski z salonem kosmetycznym. Aranżacja takiego miejsca jest jednak niezwykle ciężka. Aby pomieszczenie było funkcjonalne, a zarazem jego wystrój zachęcał do ponownych odwiedzin, należy dokładnie przemyśleć całą kompozycję. Jak więc zaplanować wystrój salonu kosmetyczno-fryzjerskiego?

Wyraźne oddzielenie poszczególnych stref

Planowanie wystroju salonu należy zacząć od dokładnego rozplanowania przestrzeni. Ważne jest to, by część fryzjerska była oddzielona od strefy kosmetycznej. Warto więc przemyśleć wstawienie ścian działowych czy specjalnych parawanów, które stworzą osobne mniejsze kąciki. Taki podział wpłynie pozytywnie na komfort osób korzystających z naszych usług. Nikt przecież nie chce, by reszta klientów obserwowała, jak kosmetyczka wykonuje jakiś zabieg.

Odpowiednie meble i sprzęty

W salonie bardzo istotną rolę odgrywają elementy wyposażenia. To dzięki nim wnętrze nabiera głębi, a nam pracuje się o wiele lepiej. Przede wszystkim warto więc zainwestować w wysokiej jakości meble fryzjerskie. Ayala to firma, która produkuje taki właśnie sprzęt. W ich ofercie znajdziemy zarówno fotele, jak i myjki czy konsolety. Z łatwością więc skompletujemy cały zestaw i wszystkie niezbędne elementy. W części kosmetycznej musimy wstawić wygodne łóżka, leżanki czy fotele. Wykonując u siebie zabiegi przedłużania i pielęgnacji rzęs, powinniśmy zadbać o to, by we wnętrzu znalazła się np. lampa Glamcor Revolution. Będzie ona nie tylko funkcjonalna i pomoże nam wykonać zabiegi, ale także stanie się stylową ozdobą. Mając w swojej ofercie zabiegi manicure i pedicure, należy pamiętać o zakupie odpowiedniego biurka, na którym umieszczony zostanie zestaw do paznokci żelowych. Indigo oferuje również bardzo ciekawie prezentujące się ekspozytory, na których możemy ustawić całą kolekcję lakierów hybrydowych, tworząc tym samym profesjonalny klimat wnętrza.

Stylowe dodatki i akcesoria

Salon fryzjerski i kosmetyczny to miejsce, w którym każdy klient powinien czuć się wyjątkowo. Warto więc stworzyć ciepły przytulny i zachęcający do ponownego powrotu klimat. W poczekalni należy ustawić wygodną kanapę i ułożyć na niej ozdobne poduszki. Dodatkowo warto zadbać o wieszak na odzież wierzchnią oraz stolik kawowy. Na ścianach powinna znajdować się bardzo duża ilość luster, w których każdy z klientów będzie mógł się swobodnie przejrzeć. Szczególnie ważne jest jednak odpowiednie oświetlenie. Lampy powinny znajdować się nie tylko na suficie. Warto przy każdym stanowisku umieścić mały kinkiet, który doświetli miejsce i będzie wspaniałą ozdobą.

Wyjątkowe kolory we wnętrzu

Salon fryzjersko-kosmetyczny nie może być urządzony w ciemnych kolorach. Takie wnętrze będzie bowiem wyglądało na bardzo ponure. Nie należy jednak też wybierać jasnych nudnych barw. Aranżując gabinet, trzeba więc bardzo się postarać podczas wybierania farb czy tapet. Konieczne jest znalezienie złotego środka, dzięki któremu pomieszczenie będzie budziło pozytywne emocje. Ciekawym rozwiązaniem jest więc wybór motywu przewodniego bądź dodatków w intensywnym kolorze. Taki zabieg sprawi, że wnętrze będzie się wyróżniało na tle innych salonów, a klienci zapamiętają je między innymi również przez takie akcesoria.