Sklep stomatologiczny to jedyne miejsce, w którym dentyści mogą znaleźć wszystkie potrzebne im rzeczy do prawidłowego wykonywania swojego zawodu. Tak więc co powinno znaleźć się w gabinecie dentystycznym?

Jak robić zakupy wykorzystując sklep stomatologiczny?

Każdy właściciel gabinetu dentystycznego powinien zadbać o jego prawidłowe wyposażenie. Przede wszystkim należy zastanowić się nad wyborem takiego sklepu stomatologicznego, by miał on jak najlepszy asortyment oraz przystępne ceny. Oczywistym jest, że każda placówka dentystyczna generuje spore koszty, dlatego cena poszczególnych produktów jest dla niej kluczowa. Należy pamiętać, że cena danych produktów to po pierwsze, ale po drugie liczy się też ich jak najlepsza jakość.

Wybierając sklep stomatologiczny należy zwrócić uwagę na asortyment artykułów jednorazowych. Takie przedmioty jak kubeczki czy maski na twarz na pewno zachęcą najmłodszych do korzystania z usług danego stomatologa.

Co powinno znajdować się w gabinecie stomatologicznym?

Higiena oraz dezynfekcja sprzętu medycznego to podstawa w każdym gabinecie stomatologicznym. Dlatego, produkty do dezynfekowania narzędzi stomatologicznych to konieczność. Dbając o higienę swoją oraz pacjenta ważne jest korzystanie z artykułów jednorazowych, takich jak rękawiczki, igły czy kubeczki. Oczywiście, każdy pacjent powinien otrzymać nowy i sterylnie zapakowany produkt. Dla samego stomatologa konieczne powinno być używanie płynu higienicznego do mycia oraz czyszczenia rąk. Jednak w gabinecie dentystycznym znajdziemy takie rzeczy, które nie wymagają każdorazowej wymiany. Do takich rzeczy możemy zaliczyć każdy sprzęt stomatologiczny, który wyposażony jest w silniczki i zbudowany ze stalowych części. Można dbać o nie poprzez nie ich kilkukrotną wymianę, lecz przez właściwą pielęgnację np. przy użyciu specjalnego oleju.

Mając własną klinikę stomatologiczną warto pomyśleć o najmłodszych pacjentach. Każdy maluch z pewnością ucieszy się, gdy dostanie jakiś drobiazg lub odznakę dzielnego pacjenta. W ten sposób dziecko zapamięta pochwałę, a gdy znowu będzie musiało odwiedzić dentystę, to z pewnością przyjdzie mu tu ze zdecydowaną łatwością.

Często stomatologa odwiedzamy zaraz po pracy, nie mając czasu na przygotowanie się do tej wizyty. Dlatego, dobrze jest zadbać o to, by na poczekalni były oddane do dyspozycji pacjentów miniaturowe szczoteczki CURAPROX już z pastą. Jest to dobra alternatywa dla osób, które zapomniały zabrać swojej szczoteczki, a przed wizytą chciałyby zadbać o higienę jamy ustnej.

Kategorie: Stomatologia