Dezynfekcja stała się w ubiegłym roku kluczem do umożliwienia ludziom na całym świecie względnie normalnego funkcjonowania. Nic dziwnego, że artykuły do dezynfekcji wciąż znikają ze sklepowych półek w zastraszającym tempie. Wszyscy chcemy czuć się możliwie jak najbezpieczniej, szukamy więc przeróżnych sposobów, by to bezpieczeństwo sobie zapewnić. Jednym z tych sposobów stała się dezynfekcja parowa. Na czym polega? Czy jest tak samo skuteczna jak dezynfekcja chemiczna? Sprawdzamy!

Urządzenie do dezynfekcji, czyli czego używać?

Dezynfekcja parowa nie ma prawa istnieć bez odpowiedniego urządzenia. Całe szczęście, możemy przebierać wśród wielu różnych rozwiązań: https://tomed.waw.pl/. Mamy do dyspozycji parownice, służące do dezynfekcji płytek łazienkowych, kabin prysznicowych, ceramiki, fug, luster, a także mopy parowe. Coraz popularniejsze stają się również urządzenia do parowej dezynfekcji materiałowych kanap, materaców, dywanów i wykładzin. 

Wciąż najpopularniejsze i najczęściej spotykane w polskich domach są mopy parowe. Są świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla alergików, ponieważ odznaczają się bardzo wysoką skutecznością w walce z kurzem, roztoczami i innymi zabrudzeniami, niebezpiecznymi dla osób cierpiących na alergie. Mop parowy potrafi usunąć nawet 99,9% wszystkich zanieszczyszczeń! Ponadto, mop parowy działa za pomocą wysokiej temperatury, a więc napełnia się go tylko i wyłącznie czystą wodą, bez płynów i środków myjących. To świetne rozwiązanie zarówno dla środowiska, jak i Twojego portfela!

Na jakiej zasadzie działa dezynfekcja parowa?

Urządzenia, które dezynfekują powierzchnie za pomocą pary, działają na zasadzie wysokiej temperatury. Woda, którą wlewamy do urządzenia, nagrzewa się do około 180 stopni Celsjusza. Taka gorąca, sucha para wodna jest w stanie zemulgować tłuszcz, rozproszyć brud i wszelkie inne zabrudzenia. Większość drobnoustrojów ginie już w temperaturze 85 stopni Celsjusza! W dodatku, sucha para wodna ma w składzie tylko do 6% wody, dlatego dezynfekcja parowa jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym (nie wspominając już o braku potrzeby korzystania ze środków czystości). Również ze względu na małą wilgotność, dezynfekcja parowa sprawdzi się w przypadku czyszczenia kanap, foteli, dywanów i tapicerek samochodowych, ponieważ nie zostawi ich mokrych na długie godziny, co wyeliminuje problem nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.

 

Co ciekawe, dezynfekcja parowa nie jest wcale nowinką na rynku. Stosuje się ją już od bardzo dawna – od ponad 150 lat. Do drugiej połowy dwudziestego wieku wykorzystywano ją jednak tylko w przemyśle ciężkim, do czyszczenia bardzo tłustych osadów. 

 

 

Kategorie: Bez kategorii

Powiązane Posty

Bez kategorii

Z jakich filtrów korzystają urządzenia do oczyszczania powietrza?

Rozwój cywilizacyjny niesie ze sobą mnóstwo nowych możliwości, ale także i nowych zagrożeń. Jednym z nich są zanieczyszczenia, jakie dostają się do atmosfery z używanych przez ludzi materiałów, maszyn i surowców. To właśnie one w Czytaj więcej…

Bez kategorii

Jakie znieczulenie wybrać?

Dentofobia to paniczny lęk przed dentystą. Towarzyszy zarówno starszym, jak i młodszym pacjentom, ale czy jest czego się bać? Na rynku medycznym dostępny jest katalog znieczuleń, z których możemy skorzystać. Sklep stomatologiczny to prawdziwa skarbnica Czytaj więcej…

Bez kategorii

Rozciąganie – dlaczego jest tak ważne?

Rozciąganie nóg to bardzo ważna czynność, zarówno po bieganiu, jak i po każdej innej aktywności. Wiele osób często zadaje pytanie co daje bieganie, ale należy pamiętać, że samo bieganie nie da tak spektakularnych efektów jak Czytaj więcej…