Idąc do gabinetu dentystycznego chcemy mieć pewność, że zabieg będzie wykonany na najwyższym poziomie. Oznacza to, że zarówno fotel jak i kątnica na mikrosilnik muszą być odpowiednio dobrane. Wśród wiertarek stomatologicznych możemy wymienić kilka rodzajów i najpopularniejszych producentów. Zobaczmy więc kogo można uznać za lider rynku!

Europa i Azja – kątnica KaVo czy kątnica NSK

Przeszukując sieć pod kątem wyposażenia gabinetu stomatologicznego, a dokładniej różnych wiertarek dentystycznych bardzo często spotykamy się z dwiema firmami – KaVo oraz NSK. Warto bliżej poznać ich ofertę, aby dokonać odpowiedniego zakupu, ale my na razie skupimy się na historii firm.

KaVo to niemiecka firma mająca odziały w 18 krajach świata, gdzie zatrudnia ponad 3000 pracowników. W swoich zasobach mają ponad 2200 patentów, co pokazuje ich innowacyjne podejście do stomatologii, którego historia rozpoczęła się ponad 100 lat temu.

NSK z pochodzi z rynku azjatyckiego, a dokładniej z Japonii. W 2016 roku świętowało swoją 88 rocznicę. Nam ta liczba może wydawać się nieznacząca, ale dla osób pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni 88 lat ma znaczenie jubileuszowe. Japońskie przedsiębiorstwo kieruje się jakością i wysokim poziomem usługi. Pomimo tego, że zaczynało swoją działalność głównie od komponentów samochodowych, to teraz w ofercie znajduje się szeroka gama wyrobów stomatologicznych.

Niezależnie, którą dokładnie firmę wybierzemy możemy mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru. W dużej mierze wybór konkretnych rozwiązań zależy od indywidualnych upodobań dentysty. A to w tej usłudze będzie bardzo ważne, w końcu nikt nie chciałby iść do podirytowanego stomatologa, prawda?

 

Kategorie: Stomatologia