Wizyta w gabinecie stomatologicznym nigdy nie kojarzy się z czymś przyjemnym. Zazwyczaj obawiamy się jej, z uwagi na dawne, złe skojarzenia. Często jednak, konieczne jest udanie się do dentysty. Decydujemy się na taką wizytę w momencie, gdy zaczynamy odczuwać ból zęba. Czy każda wizyta u dentysty musi być nieprzyjemna? Kiedy możemy spodziewać się zaaplikowania w dziąsło znieczulenia? Sprawdź!

Leczenie kanałowe zęba

Leczenie kanałowe zęba, jest ingerencją w głębokie struktury kanałowe zęba. Dlatego też, jeśli lekarz podejmie decyzję o konieczności przeprowadzenia takiego leczenia, z pewnością zaaplikuje w nasze dziąsło silny preparat znieczulający, taki jak np. Citocartin 200 czy też Ubistesin Forte. Leczenie kanałowe zęba nie ważne czy przeprowadzane metodą tradycyjną czy też mikroskopową, zawsze jest poprzedzone podaniem pacjentowi znieczulenia. Niektórzy lekarze podają słabsze preparaty lub nieco mocniejsze np. Lignocainum. Cena leczenia mikroskopowego jest znacznie wyższa nić tego wykorzystującego tradycyjne metody, jednakże cechuje się większą skutecznością.

Wizyta kontrolna

Udając się na wizytę kontrolną do stomatologa, nie musimy się obawiać, że lekarz już na pierwszym spotkaniu będzie ingerował w strukturę naszych zębów. Zazwyczaj na takiej wizycie dentysta bada stan dziąseł, wykonuje zdjęcie RTG i na jego podstawie opracowuje plan leczenia. Na pierwszą wizytę pacjenta w danej klinice, przeznaczony jest dość krótki czas, w którym lekarz nie zdążyłby nawet otworzyć zęba. Tak więc nie musimy obawiać się igieł i znieczuleń udając się na wizytę kontrolną.

Kategorie: Stomatologia