Depilacja laserowa to zabieg przeznaczony dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych zabiegach depilacyjnych.Taka terapia nie należy do najtańszych, ale na długi czas pozwoli nam się pozbyć owłosienia. Tak więc co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa polecana jest osobom, które mają tendencje do wrastania włosów i tworzenia się stanów zapalnych. Zabieg ten ma na celu nie tylko usunięcie włosków, ale także wyleczyć skórę. Największą zaletą depilacji jest to, że włoski są niemal całkowicie usunięte. Jeżeli zabieg będziemy powtarzać, to przez kilka lat możemy cieszyć się gładką skóra.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Trzeba go dokładnie uzgodnić z lekarzem, który będzie dokonywał zabiegu. Przygotowanie może trwać nawet miesiąc i jest uzależnione od kondycji osoby, koloru jak i jakości włosów. Przed zabiegiem należy pamiętać o kilku ważnych informacjach:

  • minimum pół roku przed zabiegiem nie należy dokonywać doustnej kuracji retinoidami,
  • miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać depilacji,
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy nie opalać się i korzystać z solarium,

Należy pamiętać, że jeżeli na skórze stosowane były samoopalacze, to depilację powinno się rozpocząć dopiero po ustąpieniu opalenizny.

Mezoterapia Katowice – cmed.pl

Kiedy nie należy dokonywać depilacji laserowej?

Depilacja laserowa z pewnością jest dobra dla naszej skóry, jednak trzeba pamiętać, że istnieje pięć ważnych przeciwwskazań, które wykluczają udział właśnie w takim zabiegu:

  1. nowotwory (przebyte – po konsultacji lekarskiej);
  2. ciąża
  3. infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
  4. stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie;
  5. włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu – z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Depilacja laserowa krok po kroku

Na samym początku osoba zdecydowana na zabieg musi wypełnić specjalną ankietę, która sprawdzi czy pacjent wcześniej nie przebył różnego rodzaju chorób oraz czy nie zażywał leków. Jeśli przejdzie on pozytywnie taką ankietę, to osoba prowadząca zabieg dokonuje próby laserowej na skórze, a wszystko po to, by sprawdzić jak skóra pacjenta zareaguje na działanie lasera. Oczywiście, gdy skóra będzie reagować w prawidłowy sposób, to można przystąpić do zabiegu prawidłowego. Wówczas, laser odgrywa największe znaczenie, ponieważ światło, które emituje jest pochłaniane przez melaninę niszcząc tym samym mieszek włosa wraz z melaniną.

Depilacja laserowa Katowice – www.cmed.pl