Chcesz aby Twoja cera wyglądała młodziej i była pozbawiona zmarszczek? Jest na to sposób – mezoterapia, czyli zabieg, który rozwiąże wszystkie problemy związane z Twoją skórą.

Mezoterapia – co to takiego?

Metoda ta jest wykorzystywana do leczenia różnego rodzaju schorzeń skóry. Polega ona na wstrzyknięciu substancji leczniczej w miejsce, które wymaga wyleczenia. Taka terapia ma na celu zregenerowanie skóry, jej poprawę, odmłodzenie, ale również stosuje się ją w leczeniu cellulitu czy rozstępów. Mezoterapia występuje pod dwoma głównymi rodzajami – igłowa oraz bezigłowa.

Mezoterapia igłowa

Metoda ta polega na wykonaniu mikronakłuć na głębokość 4mm. Jest to wystarczająca ilość na wkłucie się do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Przebicie naskórka przyspiesza uzyskanie efektów, a tym samym poprawia działanie substancji, które dają efekt elastyczności skóry. Mikronakłucia mają również za zadanie przyspieszyć samaoregenerację skóry oraz stworzyć nowe włókna kolagenowe.

Mezoterapia bezigłowa

Jak sama nazwa wskazuje wykonywana jest bez użycia igły. Tutaj wykorzystuje się zjawisko elektroporacji, czyli proces, który zachodzi w błonie komórkowej wykorzystując przy tym działanie pola elektrycznego wytworzonego przez specjalne urządzenie. Ma ono za zadanie otworzyć pory, przez które substancje lecznicze wnikają do komórek. Mezoterapia bezigłowa jest zupełnie bezbolesnym zabiegiem.

Jakie miejsca mogą zostać poddane terapii?

Decydując się na zabieg mezoterapii musimy pamiętać, że pomoże nam ona tylko w poprawie jędrności skóry oraz odpowiednio ją nawilży. Zabieg oczywiście wykonuje się miejscowo i może objąć tylko okolice oczu, szyi, twarzy, dekoltu lub dłoni.

Pierwsze efekty

Aby przywrócić skórze właściwą formę, należy ją przede wszystkim pielęgnować. W ten sposób, rezultat mezoterapii będzie się utrzymywał przez rok do dwóch lat. Ten długi czas zawdzięczamy czystym i wysoko skoncentrowanym substancjom, bez których efekt nie byłby tak szybko widoczny.

Czy warto wybrać się na zabieg mezoterapii?

Mezoterapia, to zabieg cieszący się dosyć sporą popularnością. Wszystko dlatego, że przynosi ona szybkie i zauważalne efekty, jeśli chodzi o poprawę jakości naszej skóry. Z pewnością doprowadzi do zmniejszenia zmarszczek, poprawi koloryt cery oraz w odpowiedni sposób nawilży skórę. Po zabiegu nie odczuwamy jakiegokolwiek bólu, dlatego tym bardziej warto się wybrać się na mezoterapię.

 

Mezoterapia Katowice – www.cmed.pl