Niewątpliwie każda osoba, która chce spowolnić proces starzenia skóry chciałaby wybrać się na zabieg podczas którego wykorzystywany jest laser frakcyjny CO2. Tym oto sposobem nasza skóra będzie wyglądać nie tylko lepiej, ale i zdrowiej. Dlatego, jeśli jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na tego rodzaju zabieg, to z pewnością poniższy artykuł pomoże podjąć odpowiednią decyzję.  

Laser frakcyjny CO2 – co to takiego?

Laser frakcyjny CO2 działa na zasadzie (jak większość laserów w medycynie) kontrolowanego uszkodzenia skóry, a wszystko po to, by wymusić jej właściwą odbudowę. Działanie lasera frakcyjnego CO2 opiera się na działaniu światła, które wnika w głąb skóry, a następnie zostaje pochłonięte przez wodę, która znajduje się we wnętrzu komórek skóry. Ta woda zostaje podgrzana, odparowana i w końcowym efekcie wydziela ciepła uszkadzając przy tym komórki. W tym momencie rozpoczyna się proces naprawczy, czyli odbudowa komórek i produkcja nowego kolagenu. Kolagen jest niezbędnym składnikiem skóry, ponieważ odpowiada za odpowiednie napięcie skóry oraz jej nawilżenie. Wraz z wiekiem kolagenu jest coraz mniej, dlatego, aby pobudzić skórę należy skorzystać właśnie z zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego CO2.

Jak wygląda zabieg?

Na samym początku lekarz nakłada na skórę specjalny krem znieczulający, ponieważ sam zabieg jest nieco bolesny. Jeśli, skóra zostanie już oczyszczona to, wówczas poddaje się ją naświetlaniu, a następnie kilka minut po zabiegu jest ona chłodzona. Na efekty niestety trzeba trochę poczekać, ponieważ po działaniu lasera frakcyjnego CO2 skóra jest obrzęknięta i pojawiają się na niej zaczerwienienia, a na to, by powróciła do dobrej kondycji potrzeba kilku dni.

 

Mezoterapia Katowice – zdecyduj się na nowoczesny zabieg, który poprawi kondycję Twojej skóry!

Przeciwwskazania

Należy pamiętać, aby przed skorzystaniem z zabiegu laserem frakcyjnym CO2 wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które wykluczają udział w takiej terapii:

  • Choroby nowotworowe skóry
  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Wcześniejsze stosowanie wypełniaczy na twarz
  • Choroby ogólnoustrojowe
  • Bielactwo

Jak postępować po zabiegu?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona oraz obrzęknięta i po ok. 2 dniach zaczyna się złuszczać. Taki stan będzie się utrzymywał przez kilka dni, jednak w tym czasie skórę trzeba cały czas pielęgnować. Przede wszystkim należy utrzymywać ją w czystości i smarować kremami nawilżającymi. Wówczas powinno się także pić dużo wody. Klika dni po terapii należy powstrzymać się od dużej aktywności fizycznej, a tym bardziej unikać basenów, saun i gorących kąpieli.

Słońce ogólnie jest dobre dla naszej skóry, ale nie po zabiegu laserem frakcyjnym CO2. Wtedy skóra jest bardzo wrażliwa na promienie słoneczne, dlatego jeśli już nie możemy dłużej zostać w domu, to zaleca się używanie kremu ochronnego z filtrem. Należy pamiętać, że skóra wróci do swojego naturalnego wyglądu po około tygodnia czasu, ale dalej będzie wrażliwa na promieniowanie UV. Dlatego i wtedy musimy używać specjalnych kremów ochronnych.

 

Profesjonalny zabieg laserem frakcyjnym CO2 Katowice – www.cmed.pl

Kategorie: Medycyna estetyczna

Powiązane Posty

Medycyna estetyczna

Perfekcyjne ciało po ciąży i nie tylko – jakie zabiegi pomogą?

Po ciąży ciało niemalże każdej kobiety nie wygląda już tak perfekcyjnie jak wcześniej. Nawet osoby, które prowadzą aktywny tryb życia i podczas noszenia maluszka w brzuszku również nie zrezygnowały z ćwiczeń, mogą zauważyć widoczne zmiany Czytaj więcej…

Medycyna estetyczna

Najlepsze zabiegi, dzięki którym poprawisz wygląd ciała oraz cery

Większość kobiet zwraca szczególną uwagę na swój wygląd. Idealnie wypielęgnowane włosy, odpowiedni makijaż i zadbane paznokcie to jedne z najważniejszych elementów, dzięki którym można poczuć się lepiej i być pewniejszą siebie. Niektóre mankamenty urody, takie Czytaj więcej…

Medycyna estetyczna

Jak pozbyć się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to niechciane niespodzianki. Ich widok nie jest dla ciebie miły i chcesz się ich pozbyć, jednak nadal nie wiesz, gdzie i jak się je usuwa. Twoje troski szybko znikną, jeśli skorzystasz z Czytaj więcej…