Z pewnością każdy chce, aby jego skóra wyglądała pięknie i była pozbawiona niedoskonałości. Troszcząc się o cerę często sięgamy po porady dermatologa, który zawsze jest w stanie nam pomóc i właściwie doradzić. Dlatego, poniżej znajdują się wskazówki jak właściwie dbać o naszą skórę.

Codziennie nasza skóra jest narażona na czynniki zewnętrzne, które niezbyt dobrze wypływają na jakość naszej cery. Często to my sami świadomie obniżamy kondycję skóry, poprzez niezdrowe nawyki jak palenie papierosów czy zła dieta. Również należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz promieniowanie słoneczne także niekorzystnie wpływają na skórę. Dlatego, aby była ona piękna, zdrowa i oczyszczona, to należy o nią odpowiednio zadbać, a jak to zrobić – dowiesz się w dalszej części artykułu.

Przede wszystkim właściwe nawilżenie skóry

Brak odpowiedniego nawilżenia wpływa na szybsze zwiotczenie i starzenie się skóry, a wszystko przez znikome nawadnianie organizmu. Od razu nasuwa się pytanie czy wystarczy wypić dwie lub trzy szklanki wody i organizm zostanie odpowiednio nawodniony – otóż nie. Jak się okazuje samo picie wody to za mało. Zaskakujący jest fakt, że najlepiej nawodnimy organizm jedząc np. ogórka, który składa się w 96% z wody, a pozostałe 4% to bardzo ważne mikroelementy mające tendencję do łatwej przyswajalności. Również inne warzywa zawierają około 82% wody, a więc i je warto spożywać. Owoce takie jak truskawki czy jagody, to także dobry sposób na odpowiednie nawodnienie organizmu. Dlatego, dbajmy o naszą skórę pijąc nie tylko wodę, ale również poprzez spożywanie owoców i warzyw.

Kosmetyki i ich wpływ na kondycję skóry

Oczywistym jest, że również kosmetyki mają duży udział w wyglądzie naszej skóry. Należy pamiętać, aby zawsze kosmetyki dobierać indywidualnie, w zależności od problemów i uwarunkowań skórnych. Dlatego, warto stosować tzw. kosmoceutyki. Właśnie dzięki nim skóra jest odpowiednio pielęgnowana lub jeśli jest taka potrzeba – leczona. Kosmoceutyki mają to do siebie, że cały czas leczą, a nie niwelują na krótki okres niechciane objawy. Nie warto decydować się na kosmetyki, które jak zapewniają producenci są dopasowane do każdego rodzaju skóry, ponieważ to my sami powinniśmy zdecydować i dopasować kosmetyk do typu swojej cery. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni co do wyboru kosmetyków, to możemy skorzystać z porady dermatologa.

Ruch to zdrowie!

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w naszym życiu. Jeśli będziemy się decydować na codzienny ruch, to nie tylko poprawimy swoją kondycję i przyspieszymy metabolizm, ale również uwolnimy pokłady energii potrzebnej do sprawnego funkcjonowania podczas całego dnia. Wszelkiego rodzaju ćwiczenia pomagają również w uzyskaniu jędrnej skóry. Dlatego, sami widzimy jak aktywność fizyczna jest ważna, a jej efekty da się zobaczyć gołym okiem.

 

Dermatolog Wieliczka – www.biotamed.pl

Kategorie: Dermatologia